Nieuws

Uit de oude doos

29 oktober 2022

Afgelopen week werd het Dorpsraad archief doorgespit, en wat denk je? Het Dorpskrant archief zoals dat op Belfeld.nu staat was niet compleet. Het bleek dat er in 2001 ook een Wintereditie is uitgekomen. Deze staat vanaf gisteren in het archief op onze website. Nu voel ik me moreel verplicht deze editie eerst te behandelen in deze rubriek. Op de voorpagina roept de redactie op om de voorzieningen die NU in Belfeld beschikbaar zijn ook te gebruiken. Dat lezend doet me realiseren dat we afgelopen maanden 2 prachtige voorzieningen in Belfeld zijn kwijt geraakt. Eerst de winkel van Hoezen en deze week werd officieel bekend dat ook het Raadhuis definitief haar deuren heeft gesloten. De reden dat beide zaken zijn gesloten zijn niet van economische aard. Toch is het jammer dat er nog geen opvolger is in het pand van Hoezen en dat in het Raadhuis nu appartementen worden gebouwd. Laten we de voorzieningen die we hebben in het dorp koesteren, en maak er vooral gebruik van. Klik op  Voorzieningen voor een volledig overzicht van de voorzieningen in ons dorp.

In 2001 kreeg Sjaak Geraads de “Gaer gedaon” uitgereikt uit handen van burgemeester Schrijen voor zijn vele verdiensten voor de Belfeldse gemeenschap. Nog steeds zijn dagelijks vele vrijwilligers actief in Belfeld. Of het nu bij een sport- of cultuurvereniging, in de zorg voor hulpbehoevenden of waar dan ook is, op de voorgrond of stilletjes op de achtergrond, deze mensen verdienen een dikke pluim, net als de ondernemers in ons dorp.

In 2001 was de dorpskrant, veel meer dan nu, verweven met de Dorpsraad. De redactie van de Dorpskrant bestond volledig uit Dorpsraadleden. Dat is ook te zien aan de inhoud van de krant. We lezen dat de pas opgerichte Dorpsraad Belfeld erin geslaagd is tot 2 maal toe een delegatie van de gemeente Venlo weet te strikken om Belfeld te bezoeken. Op 23 juni 2001 bezoekt de “wethalder van de scheifliggende stoeptegels”, zoals Peter Frey gekscherend werd genoemd, Belfeld voor een oriëntatie bezoek. Op de fiets werd hij door leden van Dorspraad Belfeld langs allerlei plekken in het dorp geleid en werden knelpunten letterlijk getoond en besproken. Op 23 oktober was er een zogenaamde “Dorpsschouw” waar de Burgemeester en de Wethouders bij aanwezig waren. Zij lieten zich per luxe bus vervoeren door het dorp waarbij wederom een aantal knelpunten werden bezocht en besproken. Dorpsraad Belfeld publiceerde in deze krant naast het artikel over de Dorpsschouw een klachtenoverzicht met maar liefst 23 pijnpunten. Ondanks die 23 punten sloot burgemeester Schrijen de Dorpsschouw af met de woorden “Belfeld is een juweel in het totaal van Venlo”. Ik vraag me af of dat destijds ook zo werd ervaren?

Klik op Dorpskrant voorpagina  en lees de hele Winter editie van de Dorpskrant uit 2001 nog eens. Veel leesplezier!