Belfeld-25.jpg
In 1977, na de zomervakantie, kwam er een judotrainer uit Herkenbosch, dhr. Van Krüchten, naar Belfeld om de jeugd warm te maken voor het judo. Maandenlang waren er ongeveer 8 kinderen die hiernaartoe gingen. Hij hield ook wedstrijden onderling met verenigingen waar hij les gaf. Zo waren er een stel ouders die steeds meegingen en de resultaten publiceerden in het Belfelds Weekblad. Hierdoor groeide de interesse in Belfeld en al gauw was er een groep van zo'n 25 judoka's.
Bij de ouders ontstond het idee om een zelfstandige vereniging te gaan oprichten. In 1979 werden de statuten goedgekeurd en werden we ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Het oprichtingsbestuur bestond uit voorzitter Nic Mey †, secretaris Geert Boots, penningmeester Ria Boots, en de bestuursleden Jaap Durieux en Hortence van Duinen. Van dit oprichtingsbestuur zijn op dit moment nog 3 personen actief in het bestuur, namelijk Ria Boots en Jaap Durieux als bestuurslid en Geert Boots als secretaris. Zij werden in 1999 door Judo Bond Nederland district Limburg onderscheiden met de speld van verdienste voor het vele werk wat ze voor de judosport in het algemeen hebben gedaan.

Vele jaren hebben we een groot toernooi georganiseerd, maar door omstandigheden is dit komen te vervallen. Daar is de Jeugd Judo Competitie Limburg echter voor teruggekomen. Ook hebben we een Nationaal Kata-toernooi georganiseerd, dat organisatorisch goed in elkaar zat, maar jammer genoeg slechts een eenmalig gebeuren was. Verder stonden we bekend voor de perfecte organisatie van de wielertweedaagse, die vele jaren in het Belfeldse heeft plaatsgevonden, maar nu waarschijnlijk definitief tot het verleden behoort vanwege de geringe belangstelling van de verenigingen en groeperingen. Vijf jaar zijn we met de leden naar Ponypark Slagharen geweest, waar werd deelgenomen aan een judocollege onder leiding van niemand minder dan Anton Geesink. Tijdens een van zijn judocolleges werden de contacten gelegd om Anton Geesink naar Belfeld te krijgen en met succes. In 1989 tijdens de prijsuitreiking van de wielertweedaagse mochten we hem en zijn vrouw in Belfeld begroeten als prominent voor de prijsuitreiking. Dat hij een persoon is die zijn woord nakomt zonder op schrift te stellen, bleek wel uit het feit dat de organisatie van de Rotterdamse marathon hem ook voor die dag had gevraagd. Hij koos echter voor Belfeld omdat hij aan ons zijn eerste toezegging had gedaan. Deze dag staat bij de vereniging nog op het netvlies als de dag van gisteren.

Wat ook een hoogtepunt in de verenigingshistorie is geworden, is de nominatie in 2002 voor de Fair Play Award van de gemeente Venlo. We hadden het team dat had deelgenomen aan de Jeugd Judo Competitie Limburg 2001 en daar de Fair Playcup had gewonnen, voorgedragen.

Ria Boots mocht in 2002 uit handen van burgemeester Schrijen de vrijwilligersprijs van Belfeld ontvangen voor haar verdiensten voor onze judovereniging.

In 2004 is het 25-jarig jubileum gevierd, met activiteiten en feestelijke gebeurtenissen voor alle leeftijdsgroepen.

Tijdens de vrijwilligersavond van 2006 werd door Ramon Terstroote, wethouder van de gemeente Venlo, de waarderingsonderscheiding uitgereikt aan Geert Boots met de daarbij behorende draagspeld. Hij kreeg deze onderscheiding voor zijn grote verdienste aan Judo & Aerobic 2MOVE Belfeld.

In 2008 heeft Jaap Durieux afscheid genomen als bestuurder en werd benoemd als erelid.

Tijdens de ALV van 2010 hebben er enkele bestuurswisselingen plaatsgevonden. Geert Boots heeft na 30 jaar het secretariaat over gedragen aan Wiel Stoffels en heeft zelf de voorzittershamer ter hand genomen.

We hopen dat onze vereniging nog een lang gezond en sportief bestaan mag hebben en we danken allen die ertoe hebben bijgedragen dat deze vereniging een gezonde vereniging is. Dan denken we met name aan de sponsoren en niet te vergeten de leden en ouders van leden en allen die onze vereniging een warm hart toedragen.

Voor informatie kan men te allen tijde terecht bij: Geert Boots, Willem 1 straat 20, Belfeld 5951 BK, tel. 077-4751663, e-mail Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., of bij het secretariaat: Wiel Stoffels, Pater Regoutlaan 3, Reuver 5953 CD, tel. 077-4747202, e-mail Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Meer informatie op www.2movebelfeld.nl